Rodzaje konstrukcji stosowane do budowy hal produkcyjnych
Hale przemysłowe to obszerne konstrukcje, które gwarantują bezpieczeństwo i funkcjonalność użytkowania. Można je dopasować do indywidualnych potrzeb, przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów produkcji. Obecnie zdecydowana większość inwestorów wybiera konstrukcje stalowe, które są odpowiedzią na wszystkie potrzeby użytkowników. Stal to materiał o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. Jakie zalety dają stalowe hale przemysłowe?
Stalowe hale przemysłowe – jakie mają zalety?
Hale stalowe są najczęstszym wyborem pośród inwestorów, którzy planują budowę takich obiektów, jak hale produkcyjne, magazynowe czy handlowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że takie obiekty wyróżniają się krótkim czasem budowy i stosunkowo niskim kosztem wykonania. W porównaniu z konstrukcjami żelbetowymi hale stalowe są znacznie tańszym rozwiązaniem. Stosując przygotowane wcześniej elementy budowlane, można wznosić hale w okresie kilku miesięcy. Dużą zaletą konstrukcji jest dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb inwestora i ich modyfikacja na etapie budowy. Te i wiele zalet oferują hale produkcyjne. Wykonawca generalny pozwala stworzyć solidny i bezpieczny obiekt.
Przeczytaj również: Jakie zastosowania znajduje blacha trapezowa?
Jakie są rodzaje konstrukcji stalowych hal?
Najczęściej spotyka się trzy rodzaje konstrukcji stalowych – cięgnowe, powłokowe i w formie szkieletów prętowych. Konstrukcje szkieletowe składające się z prętów, płaskich i przestrzennych stosowane są do budowy hal stalowych, w których konkretne elementy konstrukcji mogą być kratowe lub pełnościenne. Służą jako szkielet wewnętrzny ramowy do wznoszenia budynków o dużej rozpiętości. Konstrukcje cięgnowe stosowane są w tworzeniu dachów o dużych rozpiętościach, a stalowe powłokowe do wznoszenia zbiorników. Solidne hale stalowe wznosi m.in. Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem, które dba o bezpieczeństwo swoich Klientów.
Stalowe hale przemysłowe – dlaczego warto je budować?
Stal wyróżnia się sprężystością, dzięki czemu może wracać do pierwotnego kształtu również po zaprzestaniu działania na nią sił powodujących odkształcenie. Stal gwarantuje udarność i twardość, dzięki czemu jest odporna na obciążenia dynamiczne. Za jej pomocą można łączyć elementy przy użyciu spawania. Stosując właściwe powłoki antykorozyjne, nadaje się materiałowi wysoką odporność na warunki atmosferyczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana