Przebieg i znaczenie regeneracji złącz obrotowych
Złącza obrotowe stosowane są w wielu różnych maszynach i urządzeniach, w których występuje zjawisko przekazywania zasilania elementom będącym w ruchu obrotowym. Pod pojęciem regeneracja należy rozumieć całościową wymianę lub naprawę zużytych elementów, co zależy od stopnia wyeksploatowania podzespołów. Ma to na celu przywrócenie sprawności części tak, aby element był w stanie identycznym z nowym podzespołem.
Regeneracja złącz obrotowych krok po kroku
Procedura regeneracyjna zawsze poprzedzana jest dokładną analizą techniczną i ekspertyzą. Złącza obrotowe na samym początku są demontowane i czyszczone. Następnie sprawdza się poziom wyeksploatowania poszczególnych elementów złącza i w razie konieczności wymienia się je na nowe. Najczęściej wymieniane są uszczelnienia oraz smarowane są połączenia dynamiczne. Następnie złącze jest składane i testowane, a klient otrzymuje z powrotem produkt o właściwościach odpowiadających nowemu wyrobowi. W czasie regeneracji dąży się zatem do wykrywania przyczyn nieprawidłowości w działaniu złącz i ich usuwaniu, dzięki czemu produkt przywracany jest do stanu fabrycznego, co przekłada się na wydłużenie żywotności i podniesienie wydajności pracy.
Specjalistą w dziedzinie regeneracji złącz obrotowych jest firma SIŁOVEX, która zajmuje się naprawą podzespołów mechanicznych maszyn budowlanych i elementów hydrauliki siłowej. Regeneracja jest w pełni bezpieczną i skuteczną procedurą przywracania sprawności złącz obrotowych i pozwala zaoszczędzić na zakupie nowych części. Warto zaznaczyć, że zregenerowany element jest w dokładnie takim samym stanie technicznym jak element fabryczny i zazwyczaj ma gwarancję. Producent siłowników pneumatycznych zawsze korzysta z oryginalnych części zamiennych ze wszystkimi niezbędnymi certyfikatami, a więc zregenerowane złącze zgodne jest z obowiązującymi normami. Oznacza to, że klient otrzymuje w pełni sprawny i bezpieczny sprzęt o tych samych cechach co nowy element.
Kilka słów o eksploatacji złącz obrotowych
Złącza to elementy, które podlegają nieuchronnemu zużyciu na skutek standardowej eksploatacji – są to segmenty wykorzystywane do przesyłania różnych mediów przez obrotową część maszyny, a więc pracują w środowisku dynamicznym. O tempie zużywania się złącz obrotowych decyduje sposób montażu – złącze powinno móc swobodnie obracać się w trakcie pracy. Nie bez znaczenia pozostaje także prędkość obrotowa, ciśnienie i temperatura oraz szybkość przepływania medium.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana