Jak zorganizować scenę na pokaz mody?
Wydarzenia sceniczne mogą przybierać różną formę, w zależności od swojej specyfiki. Jednymi z eventów, które wymagają szczególnego potraktowania z uwagi na swój odmienny charakter, są pokazy mody. Choć w ich przypadku również nieodzowna okaże się zarówno odpowiednia scena, jak i efektowne dekoracje czy właściwe oświetlenie i nagłośnienie, to będą się one zdecydowanie różniły od rozwiązań stosowanych przy koncertach czy prezentacjach biznesowych.
Jaka jest specyfika pokazów mody?
Pokazy mody są imprezami, których głównym elementem jest pojawienie się na wybiegu modelek i modeli prezentujących ubrania z kolekcji jednej lub kilku firm zajmujących się tworzeniem odzieży albo poszczególnych projektantów. Ponieważ clou takiego wydarzenia jest możliwość dobrego zapoznania się przez oglądających z przedstawianymi propozycjami, demonstracja kreacji odbywa się na stosunkowo długiej scenie zestawionej z połączonych ze sobą podestów otoczonych miejscami dla publiczności. Konstrukcje sceniczne na pokazy mody nie są zbyt wysokie, gdyż miejsca siedzące dla zaproszonych widzów ustawia się blisko nich. Ważna będzie nie tylko ich estetyka, która musi wpisywać się w zastosowane dekoracje i pozostałe elementy aranżacji przestrzeni, ale także to, by były bezpieczne, a więc przede wszystkim stabilne i pokryte materiałem zapobiegającym poślizgnięciu się.
Przeczytaj również: Czym są konstrukcje stalowe i jakie są ich rodzaje?
Jakie dodatkowe elementy towarzyszą pokazom mody?
Oprawa pokazu mody może składać się z wielu rozmaitych elementów. Podstawą będzie odpowiednie oświetlenie sceniczne pomagające w prezentacji ubrań, ale także tworzące przewidziane przez organizatora efekty specjalne. Ponieważ wydarzeniom tego typu z reguły towarzyszy muzyka, konieczny będzie również montaż dopasowanego do wielkości i kształtu sali systemu nagłośnienia. Nie obejdzie się bez różnych typów dekoracji. Coraz częściej przy kreowaniu choreografii pokazów wykorzystuje się różne dodatkowe elementy mechaniki scenicznej. Mogą to być m.in. ekrany do wyświetlania materiałów multimedialnych, ale także wózki sceniczne czy wciągarki. Możliwe jest również użycie nietypowych rozwiązań takich jak choćby modułowe kurtyny wodne, będące autorskim projektem firmy Piasecki i Syn, które są podświetlanymi kaskadami tworzącymi znakomite tło dla pokazu lub jego fragmentów.
Przeczytaj również: Jakie są korzyści z zastosowania stali nierdzewnej 3H13?
Przeczytaj również: Jakimi zaletami wyróżniają się konstrukcje ze stali nierdzewnej?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana