Budowa konstrukcji stalowych na potrzeby obiektów przemysłowych - etapy postępowania
Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarki, powstaje coraz więcej obiektów przemysłowych. Stawianie tradycyjnych budynków murowanych jest kosztowne, czasochłonne i długotrwałe, dlatego wielu inwestorów decyduje się na budowę hal stalowych. Konstrukcje tego typu mają charakter w pełni funkcjonalnych budynków. Jak przebiega budowa hal stalowych? Dlaczego hale stalowe są dobrą alternatywą dla obiektów murowanych? Na te oraz inne pytania, odpowiemy w artykule.
Dlaczego hale stalowe są dobrą alternatywą dla obiektów murowanych?
Popularność hal stalowych z każdym rokiem wzrasta. Nie stanowią one już tylko i wyłącznie budynków tymczasowych, ale mają charakter w pełni funkcjonalnych obiektów. Hale stalowe stawiane są przede wszystkim na potrzeby obiektów przemysłowych – pełniąc rolę funkcjonalnych i bezpiecznych hal produkcyjnych, ale także hal magazynowych.
Hale stalowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych. Ich atutem jest szybkość powstawania, niska cena budowy, funkcjonalność, trwałość, wytrzymałość, odporność oraz możliwość dalszej rozbudowy.
Godną polecenia firmą, oferującą budowę obiektów przemysłowych, będącą jednocześnie producentem solidnych i wysokojakościowych konstrukcji budowlanych, jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Bud-Projekt, świadczące swoje usługi na terenie Koszalina i okolic.
Budowa hal stalowych krok po kroku
Przed przystąpieniem do prac związanych z budową obiektów przemysłowych, w postaci hal stalowych, sporządzana jest odpowiednia specyfikacja – niezbędne są rysunki określające parametry hali, a także zgromadzenie potrzebnych pozwoleń. Przystąpienie do prac wymaga także zapewnienia pracownikom montującym halę, bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, zgodnie z przepisami BHP.
Pierwszym krokiem w budowie hali, mającym niebagatelny wpływ na jakość i stabilność całej konstrukcji, jest odpowiednie przygotowanie terenu pod fundamenty – jego wyrównanie i uzbrojenie. Wyrównany i uzbrojony teren jest już gotowy do wylania fundamentów.
Gotowe fundamenty, po wyschnięciu pozwalają przystąpić do kolejnego kroku – wznoszenia samej konstrukcji. Na tym etapie najpierw ustawiane są elementy nośne, które uzupełnia się następnie o stalowe profile wzmacniające.
Ostatnim krokiem w budowie hali stalowej, jest obudowanie konstrukcji ocynkowaną blachą trapezową bądź innym poszyciem – w zależności od potrzeb i wymagań inwestora. Obudowywanie konstrukcji blachą trapezową powinno odbywać się z dużą uwagą i z zachowaniem należytej staranności – od jakości wykonania ścian hali, zależeć będzie bowiem szczelność i stabilność budynku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana